1% dla Mateusza i Łukasza

Przekazujemy wiadomość od Reni i Wojtka Koniecznych z Brzeziej Łąki z DK Oleśnica (Diecezja Wrocławska) z prośbą o przekazanie 1% z podatku na ich chłopców. Wywiad z nimi można znaleźć we wrocławskim dodatku Gościa Niedzielnego, który ukazał się 10 lutego:

Witajcie kochani,

Wraz z Wojtkiem mamy ogromną prośbę….
W załączniku przesyłam Wam ulotkę chłopców odnośnie 1% i jeśli byłoby to możliwe, prosimy, abyście przesłali to innym osobom, może zechce ktoś wesprzeć naszych chłopców, przekazując 1% swojego podatku, będziemy z całego serca bardzo wdzięczni.

Zapewne już wiecie, ale od tego roku zmieniły się zasady rozliczania PIT-a. Nie wszyscy wiedzą, jak to działa, dlatego w skrócie chciałabym przedstawić:

po 15 lutego można wejść na www.podatki.gov.pl w zakładkę „Twój PIT” – tam widzimy nasze rozliczenie. Należy zwrócić uwagę i sprawdzić np. czy jest wpisana ulga na dzieci czy też inne odpisy, które mieliśmy. Możemy również dokonać weryfikacji odnośnie 1%. Jeśli nie wskazaliśmy OPP (organizacji pożytku publicznego) lub chcielibyśmy np. zmienić wybór należy wybrać opcję „zmieniam organizację” i wpisać dane KRS i cel szczegółowy, następnie zatwierdzić i gotowe.

Z góry Wszystkim bardzo dziękujemy!
Z Panem Bogiem,
Renia z Wojtkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.