50-lecie Oazy w archidiecezji wrocławskiej | 3 września

Szczęść Boże!

Kochani, czas odpoczynku, rekolekcji, wakacyjnych wyjazdów nieubłaganie się kończy. Ufamy, że każdemu z Was było dane w jakimś wymiarze odpocząć, poczerpać duchowo, dostrzegać znaki Bożej obecności na szlakach wakacyjnych wojaży. U progu początku nowego roku formacyjnego, czas na dziękczynienie za oazy rekolekcyjne, jak i zawierzenie pracy w nowym roku przez ręce Niepokalanej.

Zapraszamy serdecznie wszystkich 03.09.2022 r. na powakacyjną pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji. W tym roku podczas pielgrzymki będziemy świętować 50-lecie wrocławskiej Oazy. Z okazji tego jubileuszu Wszyscy jesteśmy zaproszeni do świętowania, ponieważ wszyscy tworzymy historię Ruchu Światło-Życie – niektórzy od wielu lat, niektórzy kilka miesięcy, to święto nas wszystkich.

Po części liturgicznej spotkamy się na Agapie – w tym roku będzie dla wszystkich catering, jako element świętowania jubileuszu (Domowy Kościół w tym zakresie nie ma posług).

W planach jest kiełbasa z grilla, bigos, zupa grochowa, pierogi, frytki dla dzieci – wszystko z dodatkami takimi jak pieczywo, zimne sosy, naczynia jednorazowe, serwetki, dodatkowo herbata dla wszystkich i drożdżówka z owocami.

Zachęcamy, aby mimo cateringu nie zabrakło pielgrzymkowego wymiaru naszego spotkania. Na trawie jest sporo miejsca na koce, zabawy dla dzieci, pielgrzymkowy prowiant (kawa w termosie 😊, woda, soczki).

Pielgrzymka odbędzie się 03.09.2022 r. Początek o godz. 9.30 – zawiązanie wspólnoty, świadectwa z oaz wakacyjnych, Eucharystia z błogosławieństwem animatorów i par rejonowych (przekazanie posługi par rejonowych), a po niej Agapa. Zakończenie około godz. 14.30.

Miejsce pielgrzymki to Kościół Opatrzności Bożej na Nowym Dworze. Agapa na placu przy Kościele. W planie (oby się udało) jest niespodzianka dla dzieci na placu przykościelnym oraz wystawa, do której dołączymy również zdjęcia, które otrzymaliśmy drogą mailową.

Podczas pielgrzymki/jubileuszu mamy gościć parę krajową Domowego Kościoła Małgorzatę i Tomasza Kasprowiczów, moderatora krajowego Domowego Kościoła ks. Damiana Kwiatkowskiego, zaproszonych gości oraz Was i wszystkich tworzących Ruch Ś-Ż w naszej archidiecezji. Eucharystii przewodniczyć będzie bp. Maciej Małyga.

Niech Niepokalana Matka Kościoła ma Was w swojej opiece!

Polecamy w modlitwie wszystkie diakonie rekolekcyjne, moderatorów oraz uczestników!

Czcigodny Sługo Boży Księże Franciszku Blachnicki wstawiaj się za nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.