Dniówki – reaktywacja tematu

Kończy się rok formacyjny, zbliża czas podsumowań i letnich rekolekcji, dlatego wraca temat „dniówek”. Dla wielu osób formacja zależy od tych wpłat. Poniżej listy pary rejonowej, Ani i Bartka Jurkiewiczów, oraz pary diecezjalnej, Ali i Piotra Kuropków, w których opowiadają, dlaczego to jest takie ważne i zachęcają do poświęcenia chwili uwagi tej kwestii. A TUTAJ prezentacja opisująca „dniówki” DK i zawierająca komplet przystępnych informacji. Zachęcamy do obejrzenia!

Od Ani i Bartka:

Poniżej bardzo ważna sprawa, o której pisaliśmy też wcześniej, przypominaliśmy przy okazji odwiedzin kręgów, mówiliśmy na spotkaniu animatorów i o której można przeczytać na stronie wspólnotowej TUTAJ , w gablocie itp.
Jest kilka rodzin od nas ze wspólnoty, które potrzebują wsparcia, żeby pojechać na rekolekcje. A to nie jedyne wydatki z tych pieniędzy (chociaż główne).
Z tych pieniędzy i z tego, co mamy dzięki determinacji Tereski i Wioli w związku z kiermaszami, chcemy dofinansować też młodzież i rekolekcje w Gąskach
(które trzeba było przenieść, bo właścicielka w poprzednim miejscu bardzo późno wycofała się z decyzji o wynajęciu ośrodka, co oczywiście znacznie zwiększyło koszty organizacji), być może dofinansować też inne rekolekcje (np. nasz III stopień).
Z tego, co wiemy od pary diecezjalnej, na razie wygląda na to, że średnie zarobki w DK w diecezji to ok. 150 zł na rodzinę…
Jeżeli wpłacacie część „dniówki” co miesiąc na spotkaniu kręgu, to podsumujcie to sobie, prosimy, sprawdzając, czy całkowita kwota jest przyzwoita.
Bardzo prosimy, wpłaćcie, jeżeli możecie, te pieniądze dzisiaj… ewentualnie jutro na konto Marty – naszego skarbnika:

26 1140 2004 0000 3602 7680 9762
Marta Pleśniak

Proszę w tytule podać: „Składki na DK” i którego kręgu dotyczy. Najlepiej by było równolegle z przelewem przesłać Marcie informację o dokonanej wpłacie.

Serdeczne pozdrowienia
Ania i Bartek
Od Ali i Piotra:

Szczęść Boże!

Przesyłamy poprawioną wersję informacji o „dniówkach”. Przy wczorajszym wieczornym zmęczeniu umknęło nam kilka informacji z prezentacji, które chcielibyśmy sprostować lub zmienić. Jeszcze raz dziękujemy Marcie i Mariuszowi za przesłaną nam prezentację z ich kręgu rejonowego, która jest podsumowaniem i zebraniem informacji z listów kręgu centralnego, listu Dany i Darka itd.

Tak jak pisaliśmy, sumaryczna kwota zgłoszonego zapotrzebowania na dofinansowanie rekolekcji przekracza dotychczasowe wpływy z „dniówek”, więc prosimy o poinformowanie zainteresowanych małżeństw, że nie będą mogli liczyć na kwoty, o jakie prosili. Wstępnie szacujemy, że będzie to ok. 75%. Ponieważ czekamy jeszcze na zgłoszenia do końca maja, wtedy podzielimy pieniądze, którymi dysponujemy. Dofinansowania będą do odebrania osobiście przez małżonków lub pary rejonowe (wtedy sami będziecie musieli odebrać i przy okazji dostarczyć nam lub skarbnikom podpisane potwierdzenia odbioru pieniędzy) na DOM-ie (11.06) lub w Ligocie (16.06).


Z Bogiem
Ala i Piotr Kuropkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.