Dniówki

Szczęść Boże,

Z rozliczeń na poziomie diecezji wynika, że jesteśmy jednym z największych rejonów, ale suma składek raczej jest na poziomie małych rejonów. Jeżeli to tylko z powodu naszych zaniedbań albo przyzwyczajeń, to zachęcamy do szczodrości.

Zbliżają się wakacje i terminy wyjazdów na rekolekcje. Najczęściej wiąże się to z poważnym wydatkiem, na który nie wszystkich stać. Chcielibyśmy dofinansować przynajmniej kilka małżeństw, bo w naszym Ruchu bez rekolekcji nie ma realnego postępu.

Poza tym dzięki naszym wpłatom może się utrzymywać i rozwijać szeroko rozumiane Centrum Ruchu. Co przekłada się dość bezpośrednio na to jak my możemy funkcjonować. Chodzi nie tylko o budynki, czy ludzi, ale też o różne inicjatywy, jak np. nowy, na profesjonalnym poziomie zrobiony film o ks. Blachnickim, który możemy (bez lekkiego zażenowana) puścić na rekolekcjach, czy pożyczyć zaciekawionym znajomym, na nowo, lepiej, opracowane materiały formacyjne itp. itd.

Dlatego bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy wpłacają nawet niewielkie kwoty.

Zasady opłacania składek opisane są TUTAJ.

Streszczając: wypełniając PIT sprawdzamy ile zarobiliśmy w poprzednim roku (czyli w PIT-37, pozycja 111 minus pozycja 126), następnie dzielimy przez liczbę dni w roku, czyli przez 365, i taką kwotę raz do roku przekazujemy animatorom. Oczywiście, są różne sytuacje życiowe i dlatego można zapłacić mniej lub wcale (albo więcej 🙂 ). Niemniej bardzo zachęcamy do tego, żeby przyczyną nie było zwykłe niedbalstwo. Bo zaniedbania tutaj to skutki dla Ruchu i dla konkretnych osób w naszej wspólnocie.

W naszej wspólnocie za finanse odpowiada Marta Pleśniak, mail: martusko@o2.pl.
Numer rachunku bankowego, na który można dokonać wpłaty składek na DK:

Uwaga! Numer konta do wpłat „dniówki„:
26 1140 2004 0000 3602 7680 9762
Marta Pleśniak

Proszę w tytule podać – „Składki na DK” i którego kręgu dotyczy. Najlepiej by było równolegle z przelewem przesłać Marcie informację o dokonanej wpłacie.

Dzięki dla Wszystkich, którzy troszczą się o sprawy finansów wspólnoty i Ruchu 🙂

Serdeczne pozdrowienia,
Ania i Bartek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.