Klerycy w kręgach DK | pilne!

Drodzy, prosimy o pilne rozeznanie w Waszych kręgach (nie później niż do końca tygodnia!), czy w tym roku formacyjnym jesteście gotowi przyjąć kleryka na oazowy „staż”. Animatorzy, prześlijcie informacje do Pary Rejonowej (tak lub nie), żeby zdążyli przekazać odpowiedzi Parze Diecezjalnej.

Poniżej list od Pary Diecezjalnej w tej sprawie:

Szczęść Boże!

Kochani, jak w poprzednich latach i w tym roku formacyjnym seminarium zgodziło się, aby klerycy uczestniczyli w spotkaniach kręgów DK.

Bardzo się cieszymy, obserwujemy brak kapłanów w kręgach i piękną sprawą jest, że klerycy już na tym etapie formacji mogą usłyszeć, doświadczyć spotkań kręgów. Ufamy, że wielu z nich to przyszli opiekunowie kręgów.

W tym roku potrzebujemy miejsca w około 20 kręgach. W przyszłym tygodniu Andrzej Cwynar będzie miał spotkanie w seminarium i potrzeba, aby już wtedy miał listę kręgów.

Ważna, pilna prośba do Was. Prosimy o pilne dotarcie do kręgów w Waszych rejonach z zapytaniem, gdzie mógłby dołączyć kleryk. Klerycy nie zmieniają się, uczestniczą stale w spotkaniach jednego kręgu. Dobrze, aby para animatorska była z nim w stałym kontakcie, wprowadziła w zasady spotkań (ważna zasada dla wszystkich i dla kleryków i dla nas zachowania tajemnicy spotkań). Prosimy, aby nie były to kręgi pilotowane czy takie, które aktualnie nie mają opiekuna (kapłana).

Prosimy Was o informację zwrotną ile kręgów z Waszych rejonów wyraziło zgodę, a Andrzejowi trzeba przekazać kontakt do pary animatorskiej kręgu do końca tygodnia.

Prosimy o informację nawet wtedy, gdybyście nie mieli kręgów mogących przyjąć kleryka.

Pozdrawiamy serdecznie!

Z Panem Bogiem!
Bożena i Tomek Greberowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.