List Pary Rejonowej – Agnieszki i Mirka Bąków

„Przyjmujemy posługę na chwałę Boga Wszechmogącego,
Niepokalanej Matki Kościoła i dobra powierzonych nam rodzin”.

Wypowiadając te słowa w ostatnią sobotę, 15 września 2018 r., w czasie diecezjalnej porekolekcyjnej pielgrzymki Ruchu Światło-Życie do Henrykowa, przyjęliśmy posługę Pary Rejonowej Domowego Kościoła w Rejonie V „Sudecka”.

Na życie naszej Wspólnoty w bieżącym roku formacyjnym 2018/2019 będą miały kluczowy wpływ reorganizacja kręgów oraz remont domu duszpasterskiego św. Moniki. Wynika z tego m.in. fakt, że ósma edycja Kursu dla małżeństw „Zatrzymaj się w Biegu”, rozpoczynającego się 21 września, zostanie zorganizowana po raz pierwszy poza terenem naszej parafii, tj. w parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej 2/4 we Wrocławiu.

Kurs „Zatrzymaj się w Biegu” ma dla nas – jako małżeństwa – szczególne znaczenie, bowiem od uczestnictwa w jego pierwszej edycji rozpoczęła się nasza „przygoda” z Domowym Kościołem. Wówczas nie mieliśmy świadomości ogromu pracy włożonej przez organizatorów w to dzieło. Dlatego obejmując posługę Pary Rejonowej, uprzejmie prosimy Was wszystkich o czynne zaangażowanie się (w miarę możliwości) w to przedsięwzięcie.

Formacja w Domowym Kościele umożliwiła nam zbliżenie się do siebie i do Chrystusa oraz odnalezienie naszego miejsca w Kościele. W związku z tym w trakcie naszej posługi będziemy również chcieli zachęcać Was do podejmowania i kontynuowania formacji, tak istotnej w naszym Ruchu, zarówno dla każdego małżeństwa, jak i całej Wspólnoty.

Zgodnie z Zasadami Domowego Kościoła kadencja Pary Rejonowej trwa 3 lata. Ze swojej strony oferujemy pomoc i nasze zaangażowanie, jednocześnie prosząc o wyrozumiałość i modlitwę, aby Pan Bóg uzdolnił nas do wypełnienia Jego woli w posłudze, którą przyjęliśmy.

„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”.
(Flp 4, 13)

Chwała Panu!

Serdecznie pozdrawiamy
Agnieszka i Mirosław Bąkowie

 

W nowym roku formacyjnym 2018/2019 niech nam towarzyszą te słowa:
„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”.
(2 Tm 4, 7)

6 myśli w temacie “List Pary Rejonowej – Agnieszki i Mirka Bąków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.