Nowy rok formacyjny 2018/19

Witajcie po wakacjach!

Diakonia Komunikacji Społecznej wznawia działanie 🙂

Zaczął się kolejny rok formacyjny, którego tematem są „Młodzi w Kościele”. Nawiązuje on do tematu 15. zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” (zwołanie go papież Franciszek wyznaczył na październik 2018 r.).

Rok zaczyna się z przytupem:
na diecezjalnej stronie internetowej Oazy znajdziemy wiele relacji i świadectw z wakacyjnych rekolekcji. Jesteśmy zaproszeni na pierwsze diecezjalne i rejonowe wydarzenia: Pielgrzymkę Ruchu do Henrykowa (na której m.in. nowa para rejonowa Domowego Kościoła i animatorzy przyjmą błogosławieństwo na swoje posługi) i pierwszą powakacyjną Eucharystię wspólnotową. 21 września rusza kolejna edycja Zatrzymaj się w Biegu – tym razem odbywać się będzie w pobliskiej parafii pw. Ducha Świętego. Pojawiła się nowa pierwszopiątkowa inicjatywa modlitewna Rodzina Bogiem Silna, trwają też zapisy na Diecezjalną Szkołę Animatora. 21 października już możemy zarezerwować sobie na jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty (wg kalendarza pracy rocznej).

Chwała Panu! Dzieje się, a to dopiero początek! 🙂
O ważnych wydarzeniach będziemy jeszcze przypominać, zapraszać.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich ten rok będzie piękny i owocny. Tego życzymy. Liczymy, że nasze cotygodniowe „spotkanie” w newsletterze będzie przyjemną zachętą do uczestniczenia w życiu wspólnoty i jej sprawach.

Z Panem Bogiem +

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.