Pomoc formacyjna dla „świeżo upieczonych” animatorów :)

Poniżej zaproszenie od Pary Rejonowej i Pary Diecezjalnej dla wszystkich, którzy podjęli właśnie po raz pierwszy posługę animatorską i pragną się formować mimo braku możliwości udziału w rekolekcjach – zgłaszajcie się koniecznie, bo warto!

Drodzy,

brak rekolekcji w czasie wakacji 2020 r. uniemożliwił udział oazowiczów w rekolekcjach formacyjnych. Szczególnie dotkliwe jest to dla Animatorów, którzy podjęli po raz pierwszy posługę od września 2020 roku.

W związku z tym Para Diecezjalna zamierza zorganizować spotkanie on-line dla chętnych, którzy nie mogli uzupełnić formacji, a pełnią posługę, czyli dla Animatorów w kręgach po pilotażu np. o przebiegu spotkania kręgu. Jeśli znajdą się chętni z rejonu to takie spotkanie zostanie zorganizowane, aby pomóc i w pewien sposób nauczyć prowadzić Krąg.

Chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć, że nie będą to rekolekcje formacyjne – nie organizujemy rekolekcji formacyjnych w formie on-line, dużo na ten temat było w poprzednim liście Kręgu Centralnego, spotkanie nie zastąpi takich rekolekcji. Takie spotkanie ma na celu wspomóc małżonków rozpoczynających posługę. Zakładamy, że małżonkowie Ci mają gotowość udziału w rekolekcjach formacyjnych w momencie kiedy warunki zewnętrzne pozwolą je organizować. Nie będzie forma zastępcza, a jedynie pomoc w realizacji zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.