Taizé – konieczna pomoc i miejsca dla pielgrzymów

Wiadomość od Alicji i Piotra Kuropków:

Drogie małżeństwa Domowego Kościoła!

W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację o brakujących prawie 10 000 miejsc do przyjęcia młodych pielgrzymów, którzy przyjadą na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Braci z Taizé.
 

Bardzo prosimy o jak najszersze rozpropagowanie tej informacji wśród Waszych rodzin, znajomych, innych wspólnot. Do przyjęcia młodych nie potrzeba wiele – jak sami piszą, wystarczą 2 m2 podłogi i dostęp do łazienki. Nie trzeba wiele więcej. Niech naszej gościnności nie ograniczają ani nieznajomość języka, ani konieczność staropolskiego „zastaw się, a postaw się”. Oni naprawdę nie oczekują wygód 🙂
Dotychczas – w czasie zarówno dwóch poprzednich spotkań Taizé, jak i ŚDM-u – Dni w Diecezjach – pod nasze dachy przyjęliśmy wszystkich gości i nikt nie pozostał bez miejsca do spania. Na pewno będzie tak i tym razem. To, co było charakterystyczne i cenne we Wrocławiu, to właśnie gościna w rodzinach. 
Zachęcamy do otwartego serca i otwartych drzwi. Ufamy i wiemy, że taka postawa zaowocuje szczególnym błogosławieństwem w Waszych rodzinach. Sami tego doświadczyliśmy.

Z Bogiem
Ala i Piotr Kuropkowie
 
 
 
Fot. https://ekai.pl/zaprezentowano-logo-europejskiego-spotkania-mlodych-taize-2019/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.