AKTUALNOŚCI

Rekolekcje diecezji wrocławskiej | lato 2021

Wiemy, że w tym roku podejmujemy decyzję o udziale w rekolekcjach znacznie później niż zazwyczaj. Dlatego choć wakacje i turnusy są już „za pasem”, wciąż jesteśmy proszeni o pomoc w dotarciu do tych małżonków, którzy być może z różnych przyczyn wciąż się wahają i rozważają ten temat. Zaproszenie jest otwarte, a poniżej informacja o ostatnich wolnych miejscach na reko organizowane przez moderatorów z naszej diecezji!

Czytaj dalej Rekolekcje diecezji wrocławskiej | lato 2021

Wybory Pary Rejonowej i animatorów kręgów

Drogie Małżeństwa Domowego Kościoła, przed nami zakończenie roku formacyjnego. Już wkrótce odbędą się wybory Odpowiedzialnych na kolejny rok. Stąd też dwa ogłoszenia:

  1. wszyscy, którzy rozeznają swoje powołanie w posłudze Pary Rejonowej – proszeni są o zgłaszanie swoich kandydatur  do 23 maja 2021r. do Mirka i Agnieszki [KONTAKT]. Z naszej strony bardzo dziękujemy za gotowość do służenia wspólnocie!
  2. wytyczne do wyborów animatorów: przeprowadzamy je wyłącznie bezpośrednio (pomysłów, jak to zrobić online, na pewno nie brakuje 😉 ), pod nadzorem Moderatora kręgu lub Pary Rejonowej – można się spotkać np. po Mszy i zorganizować wybory w plenerze lub w salach parafialnych (wcześniej trzeba to dogadać na furcie).

Życzymy Wam owocnych i radosnych wyborów!

25-lecie kapłaństwa br. Pawła Tokarza | 18 maja

Nasz proboszcz br. Paweł Tokarz 18 maja 2021 r. będzie obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

Wszyscy parafianie i członkowie wspólnot są zaproszeni do świętowania tego wyjątkowego wydarzenia w czasie Eucharystii o 18.30!  Będzie to również okazja do podziękowania za posługę proboszcza (od 2015r.). Warto w tym dniu pamiętać w naszych modlitwach o br. Pawle.

Dom dla dziewczynek w Kenii | Chce zostać w domu

Poniżej mail od Kasi i Pawła Maciejewskich:

Na stronie www.wspieram.oaza.pl znajduje się wiele zbiórek pieniężnych prowadzonych przez nasz Ruch. Ostatnio pojawiła się ważna inicjatywa dotycząca finansowania budowy domu dla ponad dwustu dziewczynek z ośrodka opiekuńczego Shalom w Kenii, z którym jako Ruch współpracujemy i w którym od roku mieszka nasza animatorka Ewa Korbut. Moderator generalny, ks. Marek Sędek osobiście zaświadcza o celowości i transparentności tej akcji.

Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę: [LINK]. Na tej stronie można przeczytać poruszające historie dziewczynek tam mieszkających, dla których to prawdziwy i jedyny dom. Niestety, zmieniające się prawo w Kenii już we wrześniu uniemożliwi części z tych dzieci tam pozostanie – chyba, że my pomożemy 😊 Zatem zachęcamy 😊

Pozdrawiamy serdecznie,
Kasia i Paweł

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży | lato 2021

Poniżej zaproszenie od ks. Radosława Rotmana – tym razem dla dzieci i nastolatków. Przed nimi wakacje w trudnym, pandemicznym czasie, w którym rekolekcje mogą być wspaniałą opcją na zapewnienie wartościowych kontaktów z rówieśnikami i przede wszystkim spotkania z Panem Bogiem i czasu na rozwój duchowy:

Czytaj dalej Rekolekcje dla dzieci i młodzieży | lato 2021

Pielgrzymka do Kalisza – w tym roku pielgrzymujemy we Wrocławiu | 15 maja

Poniżej informacje od Pary Diecezjalnej dotyczące tegorocznej pielgrzymki do Kalisza, która z wiadomych względów odbędzie się we Wrocławiu:

Czytaj dalej Pielgrzymka do Kalisza – w tym roku pielgrzymujemy we Wrocławiu | 15 maja

Skrzynka intencji | maj 2021

Drodzy, czasem w komentarzach pojawiają się Wasze prośby o modlitwę. Żeby to uporządkować, powstał pomysł, żeby na próbę założyć skrzynkę intencji na naszej stronie. Docelowo taka skrzynka zakładana jest raz w miesiącu.

Każdy, kto chciałby powierzyć swoje sprawy opiece Diakonii Modlitwy, jest zaproszony do dodawania intencji W KOMENTARZACH PONIŻEJ. Przekażemy je!

Prosimy, nie dodawajcie intencji poza miesiącem, do którego przypisana jest skrzynka, żeby na pewno nie pozostały niezauważone. Tu zapraszamy do pisania do końca maja 2021 🙂