Pomoc Ukrainie w Ruchu Światło-Życie – informacje

Poniżej przesyłamy Wam informację wypracowaną w grupie koordynującej pomoc w Ukrainie z ramienia Ruchu Światło-Życie. List ten zawiera ważne i konkretne informacje o wsparciu, w jakie możemy się włączyć, dlatego prosimy – przeczytajcie, zajrzyjcie do podanych linków, a jeśli możecie, polecamy gorąco poszukiwanie w tych propozycjach miejsca również dla siebie.

„Miłość Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 5, 14)

Wiadomość od Pary Krajowej:

(…) Zależy nam na tym, by pomoc płynąca z serca była długofalowa. My jesteśmy w kontakcie z ks. Jarosławem Gąsiorkiem moderatorem Ruchu Światło-Życie w Ukrainie oraz połówką pary krajowej DK i pary diecezjalnej DK, staramy się odpowiadać na ich zapotrzebowanie organizując potrzebną pomoc celową.

Pozdrawiamy w Panu
Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie


Każdy z nas codziennie obserwuje wydarzenia jakie mają miejsce w Ukrainie. Te wszystkie informacje i obrazy, które docierają do nas z różnych stron poruszają serca. Dziś przyszedł czas byśmy jako cała wspólnota Ruchu Światło-Życie podjęli wyzwanie jakie staje przed nami.

Wiemy że wielu z nas zaangażowanych jest w rożne dzieła kierujące pomoc dla Ukrainy. Już dziś po pierwszych dniach tej okrutnej wojny dostrzegamy, że taka sytuacja może potrwać jeszcze przez wiele dni, a może nawet tygodni. Wszystkim, którzy są zaangażowani w pomoc, czy to poprzez przyjęcie potrzebujących do swoich domów, czy przez przekazanie darów lub włączenie się w zbiórkę finansów, bardzo dziękujemy i otaczamy modlitwą. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne i potrzebne są te inicjatywy.

Jesteśmy przekonani, że musimy zacząć myśleć o pomocy długofalowej, coraz bardziej skonkretyzowanej i nieopartej na emocjach, by mogła ona służyć wszystkim jej potrzebującym w dłuższej perspektywie czasu. Takie spojrzenie wymaga byśmy dzielili się podejmowanymi dziełami, aby nasza pomoc przyczyniała się do coraz skuteczniejszej odpowiedzi na zaistniałą sytuację.

Cały czas prowadzimy zbiórkę finansów – poniżej podajemy link do zbiórki. Wciąż prowadzimy zbiórkę żywności i artykułów sanitarnych. Aktualna lista potrzebnych artykułów znajduje się na stronie Ruchu Światło-Życie (www.oaza.pl).

Zebrane artykuły trafiają bezpośrednio w miejsca, gdzie jest największa potrzeba (mamy kontakt z księżmi pracującymi na Ukrainie), a także w miejsca, w których toczą się cały czas walki. W transporcie na terenie Ukrainy pomagają nam Caritas oraz konkretne osoby z DK.

Artykuły możemy zbierać w jedno, dwa miejsca w diecezjach następnie informację proszę przekazać do Tomka Kasprowicza (tel. +48 502 346 586 lub mail: dkpk0921@gmail.com), zorganizujemy ich transport w miejsce, z którego wyruszą na Ukrainę.

Zachęcamy gorąco do odwiedzania strony www.wirtualnachoinka.pl, z którą współpracuje Centralna Diakonia Miłosierdzia. Również tam znajdziecie aktualną listę niezbędnych artykułów.

Gorąco zachęcamy, aby w diecezjach była jedna osoba czy małżeństwo, które koordynowałoby i posiadało wiedzę o osobach z Ruchu, które przyjęły potrzebujących do swoich domów.

Podajemy link do arkusza, poprzez który prosimy, aby zgłaszały się osoby, które przyjęły już potrzebujących do swoich domów, tak byśmy mięli ze sobą kontakt: [LINK DO ARKUSZA]

Zachęcamy Was wszystkich do włączania się czy podejmowania wszelkich dzieł, które mogą przynieść pomoc drugiemu człowiekowi. Pozostajemy jako odpowiedzialni Ruchu do Waszej dyspozycji.

Jedną z propozycji koordynowaną przez Jolantę Terlikowską jest „Ukraińska Mamina Świetlica”. Szczegóły można pobrać w poniższym linku. Gorąco zachęcamy do skorzystania: [LINK]

Droga wspólnoto Ruchu Światło-Życie, bardzo Was prosimy o odpowiedzialne stawanie przed obecnymi wyzwaniami.
Niepokalana Matko Kościoła – módl się za nami!
Czcigodny Sługo Boży, księże Franciszku – wstawiaj się za nami!

ks. Marek Sędek
moderator generalny

Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie
para krajowa DK

ks. Damian Kwiatkowski
moderator krajowy DK

Konta na które można dokonywać wpłat:
Pomoc Ukrainie: [LINK]
Domowy Kościół: 33 1240 1574 1111 0010 9064 8181, Bank PKO SA , z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.