Spotkanie otwarte diecezjalnej Diakonii Życia – 20 lutego 2024

Kochani,

wszyscy zapewne mamy świadomość jak trudne czekają czasy dla wartości życia i rodziny. Zagrożone są nasze dzieci ideologią LGBT+, promowaniem zgody na zmianę płci, związki jednopłciowe, aborcję, in vitro… Nowy rząd konsekwentnie dąży do realizacji swoich obietnic wyborczych. Już przegłosowano finansowanie in vitro, kolejnym krokiem będzie akceptacja aborcji, umocowania prawne do ścigania osób szerzących tzw. mowę nienawiści, czyli wypowiadających się przeciwko związkom homoseksualnym, aborcji, tranzycję… Rzeczniczka praw dziecka jest zwolenniczką środowisk LGBT+.

Zwracamy się do wszystkich, którzy rozumieją, że jesteśmy jednymi z tych, którzy otrzymali więcej i więcej od nas Pan wymaga współpracy. Można powiedzieć, że wszyscy jesteśmy powołani do diakonii życia,  do diakonii, której nadrzędnym celem jest ochrona niewinności dzieci, służba życiu od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Nikt z nas nie może się wymawiać … Jeśli na czym się nie znamy, musimy poszukiwać prawdy, wiedzy, argumentów, rozeznania, co realnie nam szkodzi, co złe jest w oczach Pana, gdzie Pan widzi mnie czy Ciebie.

Przed nami trudne rozmowy z naszymi dziećmi, członkami rodziny, przyjaciółmi, dyrektorami szkół itd. Musimy się do tego przygotować, dbając o świętość naszych rodzin, niewinność dzieci.

Pan Bóg jest z nami, gdy służymy życiu i miłości. Przestrzega nas, byśmy byli przebiegli jak węże, łagodni, jak gołębie. Naszym światłem jest Jego miłość i świadomość, że życie jest święte. Nie możemy chować naszego światła, lecz postawić na świeczniku, bez lęku, z wiarą, że jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam. Bądźmy dobrym świadectwem dla naszych sąsiadów, przyjaciół. Mówmy o pięknie miłości, czystości, pięknie małżeństwa, radosnym choć trudnym rodzicielstwie. Wspierajmy tych, którzy się pogubili, którzy nie mają nadziei, którym jest trudno przebaczyć samym sobie, módlmy się za dzieci poczęte, o mądrość dla rządzących.

Dlatego zwracamy się z prośbą:

1)     chcemy usłyszeć Wasze potrzeby dotyczące powyższych zagadnień, o czym chcecie się dowiedzieć więcej, w jakiej formie: spotkanie, listy pytań i odpowiedzi, spotkań modlitewnych, itp.?

2)     szukamy w poszczególnych rejonach osób, które chciałyby włączyć się w Rejonowe Diakonie Życia. Łatwiej będzie nam wychodzić naprzeciw Waszym potrzebom, przekazywać bieżące informacje oraz możliwości konkretnego zaangażowania w Ruchu i poza nim.

Wszystkie osoby,  które chciałyby dowiedzieć się więcej,  chciały  w jakikolwiek sposób włączyć się w działania Diakonii Życia, prosimy o kontakt mailowy:  wroclawddz@gmail.com i zapraszamy na spotkanie otwarte dnia 20.02.2024r. na 19.20 do Centrum Ruchu przy par. św. Bonifacego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.