Wigilia uroczystości Chrystusa Króla

W sobotę 19 listopada, uroczystą Eucharystią o godzinie 18.00 rozpocznie się Wigilia uroczystości Chrystusa Króla. Mszy św. we wrocławskiej parafii p.w. Chrystusa Króla przewodniczyć będzie bp Maciej Małyga.

Co roku już od sześciu lat, w tej parafii prowadzonej przez zgromadzenie księży salezjanów przy ul. Młodych Techników organizowane jest pewne wyjątkowe wydarzenie – wigilia uroczystości Chrystusa Króla. 

Nasze spotkania rozpoczął Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który miał miejsce w 2016 roku. Od tamtego czasu, bogatsi o coroczną modlitwę i rozeznanie wypracowaliśmy formę, jaką to wydarzenie przybrało i jak powinno służyć Kościołowi.

Otóż spotykamy się w ten sobotni wieczór po to, by budować jedność w Kościele. W Kościele, w którym różne grupy, duszpasterstwa i wspólnoty na co dzień żyją i funkcjonują na zupełnie różnych drogach, choć oczywiście w jednym Duchu. Jesteśmy jednak tylko ludźmi, ułomnymi i popełniającymi błędy i zdarza się czasem zapomnieć o tym, że nie ma jednej, jedynej słusznej formacji, że Kościół jest piękny w swej różnorodności i że jest w nim miejsce dla każdego.

Dlatego też zapraszamy na to wydarzenie przeróżne grupy z wielu wrocławskich parafii które na co dzień żyją można powiedzieć w zupełnie innych wymiarach –  od Odnowy w Duchu Świętym po Neokatechumenat lub inaczej, od Dominikanów po Jezuitów.

Z każdym rokiem coraz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że takie spotkanie jest potrzebne. Staramy się też stawać w pokorze przed Jezusem Chrystusem, Panem i Królem, zawierzać Jemu nasze życie i poznawać tajemnicę Jego Królestwa.

Dlatego zapraszamy wrocławskie wspólnoty Domowego Kościoła oraz Ruchu Światło-Życie do wspólnego udziału w tym wydarzeniu, do wspólnej uczty Eucharystycznej, do budowania jedności, do bycia świadkami oraz bycia świadectwem. Do spotkania i modlitwy przed Chrystusem, Panem i Królem. 

Spotkanie rozpoczynać się będzie w sobotę 19.11 o godzinie 18.00 od tego, co najważniejsze, czyli uroczystej Eucharystii w wigilię uroczystości Chrystusa Króla pod przewodnictwem ks. biskupa Macieja Małygi, przy wsparciu chóru i orkiestry przygotowywanych specjalnie na tę uroczystość. Po jej zakończeniu ks. Biskup wygłosi konferencję, której temat brzmi: „Przyspieszyć nadejście Królestwa?”

Bezpośrednio po konferencji zespół Wrocław Wielbi poprowadzi modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W tym samym czasie będzie również możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.