Wigilia zesłania Ducha Świętego – ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy wraz z naszym moderatorem Ks. Radosławem do wspólnego przeżywania Wigilii Zesłania Ducha Świętego do Centrum Ruchu Ś-Ż przy pl. Staszica.

Poniżej zaproszenie od Ks. Radosława:

Kilka powodów, dlaczego warto przyjść❗ 🙌W Kościele są dwie wielkie wigilie Paschalna i Pięćdziesiątnicy o wyjątkowym znaczeniu, gdzie wspólnoty gromadzą się na modlitwie. Osobiście uważam, że jeśli nie ma wielkich przeszkód, to szalenie ważne, żeby w tym czasie razem innymi braćmi i siostrami trwać na modlitwie. Do tego przynagla nas Jezus – zob. Łk 24 i Dz 1. Zesłanie Ducha Świętego jest również wydarzeniem wyjątkowym w Ruchu.

W Krościenku w tym czasie w Centrum Ruchu Światło-Życie odbywa się Centralna Oaza Matka (COM).

COM w strukturze Ruchu, kończy formację podstawową i jest momentem przejścia do formacji permanentnej i diakonijnej. Wielu uczestników przyjmuje błogosławieństwo Moderatora Generalnego do posługi animatora, przyjmując krzyż animatorski. Wielu też wstępuje do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” pragnąc jeszcze bardziej związać swoje życie z Ruchem, przyjmując błogosławieństwo Moderatora do posługi diakonijnej.

COM jest wydarzeniem przekazywania świec Oaz Wielkich i posłaniem poszczególnych diecezji na rekolekcje. COM rozpoczyna nowy rok formacyjny. Od tego momentu posługujemy się nowym znakiem, nowym tematem i nową piosenką roku. COM jest przede wszystkim modlitwą o Dar Ducha Świętego dla Oaz Żywego Kościoła, czyli oaz wakacyjnych. Jest modlitwą o ewangeliczną gorliwość w budowaniu Królestwa Bożego.

Oaza w swojej duchowości pielęgnuje nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego w ten sposób przygotowując się do Pięćdziesiątnicy. Każdy z nas potrzebuje napełnienia się Duchem Świętym. On jest w nas sprawcą i chcenia i działania. On jest Ożywicielem, uzdalnia do posługi, napełnia mocą, darami i charyzmatami. Potrzebujemy mocy Ducha Świętego, Jego Ognia. Tam gdzie On przychodzi jest życie, tam gdzie Go nie ma tam jest pustynia, także pustynia w naszym życiu. Mogłoby być to piękne doświadczenie wiary, gdybyśmy jako oazowicze w duże ilości osób spotkali się na wigilii Pięćdziesiątnicy modląc się razem o Dar Ducha Świętego🕊️ dla siebie, dla wspólnoty.

Zapraszam Was na Wigilię Pięćdziesiątnicy – 27 maja.

Godzina 19.30 przygotowania/wprowadzenie. O godz. 19.45 Nieszpory, a po nich modlitwa o dary Ducha Świętego zwieńczona Eucharystią około 21.30. Niech Pan Bóg Was prowadzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.