Wsparcie dla animatorów wyjeżdżających do Kenii i Tanzanii

Przekazujemy list z prośbą o wsparcie – warto się wczytać!!! – a jeśli ktoś ma taką możliwość, włączyć się w misyjną działalność Oazy.

Szczęść Boże!

Dwóch naszych animatorów wspólnoty Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej – Izabela Ostrowska i Stanisław Dziurdź – wyjeżdża w tym roku w okresie wakacyjnym z posługą ewangelizacyjną do Afryki. Iza będzie posługiwać przy: organizacji rekolekcji na miejscu (załatwianiu formalności z lokalnymi księżmi oraz uczestnikami wraz z przygotowaniem miejsc na rekolekcje), współprowadzeniu trzech turnusów rekolekcji ewangelizacyjnych w Kenii (lipiec, sierpień) oraz III stopnia ONŻ w Tanzanii (wrzesień). Staszek natomiast będzie współprowadził z innymi animatorami II stopień ONŻ w Kenii (sierpień). Obydwoje są członkami Diecezjalnej Diakonii Misyjnej, mocno zaangażowani w posługę, mają już za sobą doświadczenia misyjne (Iza była w sumie 10 miesięcy w Kenii, Staszek miesiąc na Ukrainie ze studentami afrykańskimi).
Każdy z animatorów potrzebuje zebrać około 5 tysięcy złotych na: bilety lotnicze, wyżywienie, transport. Do tego dochodzą koszty organizacji rekolekcji (w tym opłacenie Afrykańczykom w całości rekolekcji – tylko niewielka ich liczba jest w stanie mieć jakikolwiek wkład materialny). Jeśli z Bożą pomocą uda nam się zebrać większą sumę pieniędzy, kwota ta zostanie przekazana na organizację rekolekcji oraz cele charytatywne w Kenii i Tanzanii (głównie pomoc materialną naszym kenijskim i tanzańskim oazowiczom, np. Salome, która choruje na raka i wydała już ostatnie pieniądze na swoje leczenie).
Zwracamy się zatem z gorącą prośbą o wsparcie finansowe tego dzieła.

Wpłaty można dokonywać na konto bankowe (bardzo ważny jest tytuł przelewu):
Rzymskokatolicka parafia pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu
ul. Katedralna 4
50-328 Wrocław
ING 25 1050 1575 1000 0090 3040 9750
tytułem: na cele misyjne – Oaza w Afryce

Prosimy także o pomoc w dotarciu z tą wiadomością do jak największej liczby osób dobrej woli, które modlitwą i ofiarą mogą wesprzeć to dzieło. Ufamy, że działając wspólnie, będziemy w stanie krzewić wiarę aż po krańce tej ziemi!

„Nie potrafisz zrobić tego co ja. A ja nie potrafię zrobić tego co ty. Ale razem możemy zrobić coś pięknego dla Boga”. (św. Matka Teresa z Kalkuty)

Bóg zapłać!
Magda i Przemek Skibińscy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.