Informacje od Kręgu Diecezjalnego [11.03.2018]

Szczęść Boże!

Przekazujemy kilka informacji diecezjalnych i ogólnopolskich.
Bardzo prosimy, abyście przekazali je wszystkim kręgom.

1/ W najbliższy weekend odbędzie się Diecezjalna Kongregacja „Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie”, podczas której odbędą się wybory 3 kandydatów na Moderatora Diecezjalnego naszego Ruchu. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji. I zapraszamy do licznego uczestnictwa w Eucharystii rozpoczynającej Kongregację – odbędzie się ona w piątek 16.03. o godzinie 19 (najprawdopodobniej w kościele św.św Piotra i Pawła – „Pod Czwórką” – albo w kościele NMP na Piasku – miejsce zostanie jeszcze uaktualnione). Mszy przewodniczyć będzie ks. Bp. Andrzej Siemieniewski. Po mszy będzie jeszcze wspólna modlitwa w intencji Kongregacji. Natomiast w sobotniej części uczestniczyć już będą członkowie Stowarzyszenia.
[LINK DO WYDARZENIA]
.
2/ 24 marca (sobota) odbędzie się kolejne (ostatnie w tym roku formacyjnym) spotkanie dla animatorów I i II roku pracy (Katedralna 4) prowadzone przez Danę i Darka Stępniów.
.
3/ Zapraszamy na WARSZTATY POGODNYCH WIECZORÓW – młodzież, rodziny, dorosłych – by umieć w duchu nowej kultury poprowadzić z entuzjazmem pogodne wieczory, nie tylko na rekolekcjach.
Miejsce: parafia pw. Chrystusa Króla, Wrocław, ul. Młodych Techników 17, Sala Oratorium
Data: 21 kwietnia 2018 (sobota) od 9.00 do 18.00
Koszt warsztatów: 40 zł (młodzież, studenci – 30 zł), w tym obiad, kawa, herbata, woda mineralna, materiały.
Zapewniamy: dobrą zabawę i naukę tańców integracyjnych, materiał filmowy
z warsztatów, pomysły na pogodne wieczory, przykładowy scenariusz na agapę.
Zgłoszenia: ze względów organizacyjnych (ilość miejsc ograniczona) konieczne są zgłoszenia – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Organizatorzy: Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, Wrocław, rejon VII.
.
INFORMACJE OD PARY KRAJOWEJ:
.
4/ Ruszyła już kampania społeczna „#Nierozerwalni”; wiemy, że już na stronach internetowych niektórych diecezji informacja o tym się pojawiła, ale zachęcamy i pozostałych – www.nierozerwalni.org – prosimy, przekażcie do rejonów i kręgów; kampania jest także widoczna w mediach społecznościowych.
.
5/ W dniach 3-6 kwietnia odbędą się rekolekcje kapłańskie – „Z twierdzą i lodami” – o tym, co się kryje pod tym hasłem, można przeczytać TUTAJ – prosimy, przekażcie informację kapłanom, zachęćcie do udziału – ten, kto pojedzie, nie będzie żałował.
.
6/ W dniach 6-8 kwietnia w Ciężkowicach odbędą się rekolekcje „Wiara, nadzieja, miłość” – rekolekcje dla osób po stracie współmałżonka. Czasami pytają nas wdowy, wdowcy o rekolekcje adresowane dla nich – może warto im podsunąć tę informację.
Zgloszenia: Barbara Kosakowska, tel. 606 884 683, email: kosakowscy@poczta.onet.pl
.
Z Bogiem
Ala i Piotr Kuropkowie
.
************************************
„Bracia zacznijmy służyć Panu Bogu, ponieważ dotychczas prawie niceśmy nie postąpili, albo bardzo niewiele” św. Franciszek z Asyżu
.
.
A PONIŻEJ DO WGLĄDU / POBRANIA ZAŁĄCZNIKI OD PARY DIECEZJALNEJ:
.
1/ Co u naszych sąsiadów – czyli radości i smutki rejonów Ruchu w naszej diecezji (nie tylko wspólnoty przy Sudeckiej). Warto zajrzeć, czym żyje Ruch, jakie kieruje zaproszenia (również do nas!) i jakie ma potrzeby, sukcesy i trudności.
.
2/ Kalendarz pracy rocznej Ruchu w naszej diecezji – czyli co wpisać do swoich oazowych kalendarzy na najbliższe miesiące 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.