Protesty, apel DK i sztafeta modlitewna – dziś nasza kolej! | 3 listopada

Każdy z nas musi się wewnętrznie zmierzyć ze swoją postawą wobec protestów wywołanych orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Mają miejsce w sytuacji szczególnej wrażliwości, w której niejeden z nas przeżywa inne trudności czy nawet lęki w związku z COVID-19 – doświadczamy choroby wśród nas, naszych bliskich, a z drugiej strony powstałe napięcia są kolejnym trudem, bólem serca i doświadczeniem.

Jak możemy reagować z miłością i odpowiedzialnością na tę sytuację? Poniżej parę przemyśleń od moderatorów naszego Ruchu i propozycje inicjatyw modlitewnych.

  1. Przesyłamy Wam link do apelu na stronie Domowego Kościoła i również prosimy Was o wzmożoną modlitwę o pokój: [APEL RADY STAŁEJ KEP I APEL CDŻ].
  2. Słowo w kwestii udziału w protestach „Strajku Kobiet” od Moderatora Diecezjalnego znajdziecie [TUTAJ]
  3. Można też włączyć się w nową inicjatywę sztafety modlitewnej Ruchu Światło-Życie. W dniach od 1 listopada – 8 grudnia 2020 r., a więc przez ponad miesiąc kolejne diecezje będą przejmowały inicjatywę w nieustannej modlitwie w intencji pokoju w Polsce oraz ustania pandemii. Szczegóły w [WYDARZENIU NA FACEBOOK’u] lub na diecezjalnej [STRONIE OAZY]. Bardzo zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę – choćby w zaciszu swojego domu.
    UWAGA! Oaza dolnośląska przejmuje sztafetę właśnie dzisiaj – w dniu 03.11.2020 r.
  4. Inną ogólnopolską akcją, która trwa w dniach 1-8 listopada (oktawa Wszystkich Świętych) jest Różaniec Do Granic Nieba. Nie jest to dzieło typowo oazowe, ale polecamy każdemu, kto chciałby w tej formie doświadczać narodowej wspólnoty w modlitwie za nasz kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.