Rejonowy Dzień Wspólnoty | relacja i zdjęcia

Kochani,

mamy za sobą wspaniały czas dla wspólnoty! Po wielu spotkaniach w trybie zdalnym mogliśmy nareszcie świętować razem, rozmawiać i trwać na modlitwie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się we wszelkie posługi – od porządków, przez przygotowanie sali, materiałów, poczęstunku, obsługę uczestników, oprawę muzyczną, świadectwa, posługi w czasie liturgii, aż po opiekę nad dziećmi i wszelkimi potrzebami tego dnia. Dziękujemy też bratu Wacławowi za konferencję i posługę eucharystyczną oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w Dniu Wspólnoty – za obecność, zaangażowanie i wspólną modlitwę!

Było nas sporo. Spotkanie w sali po wspólnej Eucharystii rozpoczęliśmy piosenką roku przygotowaną przez diakonię muzyczną (do odsłuchania tutaj: [LINK]). Dzięki Joli Białoskórskiej mieliśmy świetny czas dla wspólnoty – postawiliśmy na integrację i w zespołach odpowiadaliśmy na pytania z quizu poświęconego księdzu Franciszkowi Blachnickiemu (w jedności z Ruchem obchodzącym 100-lecie narodzin Sługi Bożego! 🙂 ). Mogliśmy też wysłuchać budujących świadectw od Basi i Grzegorza Kryszczuków, którzy mówili o owocach Oazy Rodzin w Bystrej, i od Uli Cygan, która opowiedziała o przeżytych rekolekcjach w Krościenku. Diakonia słowa zadbała o dostęp do różnorodnych pozycji oazowych i z uśmiechem obsługiwała stoisko dla chętnych 🙂

Brat Wacław Trawiński w konferencji dla naszej wspólnoty pokazał nam na nowo postać Założyciela Ruchu – człowieka, który wyprzedzał swoją epokę. Przybliżył nam koncepcję teologii wyzwolenia i zarysował sens Krucjaty zainicjowanej w określonym kontekście historycznym i społecznym – w świetle którego należy też odczytywać hasło trwającego roku formacyjnego stanowiące równocześnie temat Rejonowego Dnia Wspólnoty – PRAWDA-KRZYŻ-WYZWOLENIE.

Była to też okazja do zrobienia wspólnotowego zdjęcia, które znajdziecie wśród wielu innych w naszej galerii – wielkie podziękowania dla jej autorów, Jacka Giełdy i Pawła Skrzydło, dzięki którym możemy wrócić wspomnieniami do tego dnia!

Do zobaczenia na kolejnym, tym razem adwentowym Rejonowym Dniu Wspólnoty (już 5 grudnia)! Dobrze, że jesteście!


[ Po kliknięciu w zdjęcie można strzałkami przewijać powiększoną galerię 🙂 ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.